Táto vrstva publikovaná v rámci GoogleMaps predstavuje výber lokalít najmä z územia Slovenska, ktoré sme s manželkou navštívili, prípadne ich plánujeme navštíviť.

Častokrát sa nám stalo, že sme sa neplánovane dostali na nejaké miesto, mali sme čas na výlet v okolí, ale nevedeli sme, čo zaujímavé sa tam oplatí vidieť. A vtedy začať googliť bolo už zvyčajne neskoro…

Vybral som teda napr. z týchto webov: M_P_BA; Motoride.sk; Turistický mapový server; Slovakia Travel; Turistický denník; Čierne diery; Vypadni.sk; NaPalete.sk, na ktorých sa nachádzajú tipy na výlety lokality, ktoré sa mi páčia. Nejde mi o sumarizáciu napr. všetkých hradov (aj keď ma zaujímajú a chcel by som ich navštíviť čo najviac), čo by boli stovky objektov a navyše sa už nachádzajú na špecializovaných weboch (Hrady.sk).

Sú to bjekty sú z rôznych oblastí (vyhliadkové veže, zámky, hrady, pekné prechody autom, turistické a historické zaujímavosti, podniky a pod.), ktoré priebežne dopĺňam, vždy keď sa dočítam o niečom zajímavom.